Bu drone hayat kurtarabilir.

Flyability’in bir böcek gibi uçan  yeni kurtarma aracı olan GimBall’la tanışın. Uçağın ortasında, hareket ettirmeden esnek bir jeodezik küre ile çevrili bir motoru vardır ve bu da nesneleri kırmadan nesnelerle çarpışabilmesini sağlar.

GimBall geçtiğimiz günlerde Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir milyon dolar kazandı. Tehlikeli veya afete dayanıklı bölgelerde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Dayanıklı tasarım, insan hayatını kaybedenleri ararken karşılaşabileceği herhangi bir engeli aşmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Jeodezik tasarımı nedeniyle, hareketli parçalar insanların yoluna girecek herhangi bir uzamaya zarar vermeyecek kadar uzaktadır. Flyability’ın kurucusu ve CEO’su olan Adrien Briod, “Bu uçan robotun amacı, böceklerin inanılmaz yeteneklerini yeniden üretmektir – özellikle de çarpıştıklarından sonra uçmaya devam edebilmeleri”.

Dış çerçeve, motordan bağımlı olarak hareket ettiği için, nesnelerle çarpışırken yüksekliği de koruyabilir. Şekli ayrıca tavanlara ve zemine ihtiyaç duyulduğunda dönmesini sağlar.

Flyability drone ucuza yapılabilir, arama ve kurtarma operasyonlarında ucuz ve potansiyel olarak paha biçilemez bir araç sağlar. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.